Nevíte co o víkendu v Praze? Tipy na zábavu od kralovskypruvod.cz

Nuda už i v Praze? Tak to rozhodně nemůžeme nechat jen tak. Královský Průvod má pro vás seznam možných aktivit, při kterých se bude královsky bavit. Náš web vám přináší informace o událostech především souvisejících s historií. Nicméně celou naši dobu provázely moto: Chléb a hry. Dneska se podíváme na tu druhou variantu hry a zábavu.

1. Večerní zábava v Praze

Nevíte-co-o-víkendu-v-Praze-Tipy-na-zábavu-od-kralovskypruvod.cz-1

Praha je proslulá svým nočním životem. Již historicky se v hlavním městě soustředily největší večerní a noční akce. Najdete zde stovky kvalitních klubů, diskoték a kasin. Ale pokud si chcete zahrát něco z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy Prahy, mrkněte na playamo-bonus.com/cz/ , kde najdete mnoho zajímavých her včetně bonusů.

2. Komentované prohlídky historické památky – Novoměstské radniceNevíte-co-o-víkendu-v-Praze-Tipy-na-zábavu-od-kralovskypruvod.cz-3

Pokud máte rádi toulání po historických památkách a romantických zákoutích, můžete v letošním roce vždy jednou až dvakrát měsíčně navštívit Novoměstskou radnici. Provozovatelé Novoměstské radnice v plánu komentované prohlídky budovy, výhledů a přilehlého areálu.

3. Preferujete modernější historii a architekturu?Nevíte-co-o-víkendu-v-Praze-Tipy-na-zábavu-od-kralovskypruvod.cz-2

Tak to pro vás máme skvělou zprávu. Až do konce června se koná výstava s názvem „To nejlepší z architektury 60. a 70. let v České republice“. Najdete zde informace o nejvýznamnějších stavbách a výstava se snaží lehce přesvědčit návštěvníky o kvalitě práce architektury brutalismu a bruselského stylu, která je součástí našich měst a tvoří výjimečné prvky, kterých bychom se neměli jen tak zbavovat pouze z důvodu připomínky předchozího nesvobodného režimu.

4. Otevřené památky v různé významné dny

Nevíte-co-o-víkendu-v-Praze-Tipy-na-zábavu-od-kralovskypruvod.cz-4

Náš poslední tip není na konkrétní událost, ale spíše zmínka toho, že i letos je v plánu několik akcí, díky kterým se podíváte na zajímavá historická místa, kde byste normálně přístup neměli. Příkladem jsou dny evropského dědictví od 10.9. až do 19.9, pražská muzejní noc dne 12.6.-13.6., nebo třeba Hradozámecká noc konající se dne 31.7.-1.8.