3 historické bitvy, které se letos konají v Středočeském kraji

Česko má bohatou historii. Na našem území se odehrálo nespočet malých i velkých bitev průběhu celé historie. Území současného Středočeského kraje nezůstalo bez bitevní vřavy. Významné historické bitvy, která se udály v našem regionu si připomínáme díky rekonstrukcím bitev.

Na jaké události se můžeme letos těšit? Pojďme se podívat na tři nejvýznamnější.

1. Bitva Libušín

3-historické-bitvy,-které-se-letos-konají-v-Středočeském-kraji-1

Již 29. ročník Bitvy o Libušín by se měl za příznivé situace odehrát 24. dubna v údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše. Celkem přes 2000 historických bojovníků z Česka i zahraničí by se mělo utkat v rekonstrukci této historické události. Po celý den zde bude i bohatý doprovodný program. Například se můžete těšit na ukázky řemesel s tradičními postupy, historické stánky, ale i středověké rugby a dětská bitva.

2. Bitva Mrač

Dvě bitvy – jedna husitská a jedna z třicetileté války se odehrají dle plánu 31.7. Navíc se zde bude konat šermířský turnaj o ceny, bude hrát dobová hudba a těšit se můžete i na akrobatickou ohňovou show. Ideální zábava pro děti a celou rodinu na přelom letních prázdnin. Těšíte se?

3. Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických

Další víkend po bitvě u Mrače můžete navštívit již desátý ročník rekonstrukce slavné Bitvy u Mělníku. Tento rok se koná 7.8. a pokud zatím nemáte žádné plány, rozhodně doporučujeme přijet do Hořínského parku u Mělníka.