Pozvánka: Středověké kozmické slavnosti

Ano, čtete správně. Zveme vás na Středověké kozmické slavnosti, nikoliv kosmické. Kozmice jsou malebná obec nacházející se u exitu 34 na D1 ve směru na Brno. A dne 4.9. zde plánují velkou historickou podívanou. Co se zde vše bude dít? Na to se podíváme v našem článku.

Harmonogram akce

Pozvanka Stredoveke kozmicke slavnosti 1 - Pozvánka: Středověké kozmické slavnosti

Začátek akce je plánován na 12:00, kdy začne historický průvod obcí a ve 12:30 celou akci ještě oficiálně zahájí paní starostka Kozmic.

Od 13:00 a 17:00 se můžete těšit na burácivou kapelu Bohemian Bards, která dostane návštěvníky do varu. Pokud jste milovníci koní, rozhodně nesmíte zmeškat ve 13:20 vystoupení koní Black Unicorn.

Od 14:00 již začne boj. Samozřejmě hraný boj. Nejprve se můžete podívat na turnaj udatných rytířů o ceny a od 15:30 začíná velká bitva o Kozmice, ve které se utkají desítky šermířů.

Pokud byste náhodou tuto bitvu promeškali, nezoufejte. V 17:30 a 18:30 se odehraje představení šermířů Dies Mortis , kteří jsou jedni z nejlepších šermířů v Česku. Máte se opravdu na co těšit.

Ke středověku neodmyslitelně patří drsní muži a oheň. Obojího si užijete přehršle ve večerních hodinách. Od 19:00 totiž nastupuje na podium skvělá metalová kapela Metanoon a ohňové show budou začínat po setmění.

V 21:00 se můžete těšit na skvělé ohňové vystoupení známé skupiny Black Unicorn, která se celá odehraje na koních. Ihned po skončení na toto vystoupení naváže druhá ohňová show v podaní Novus Origoo. Milovníci ohně si opravdu přijdou v Kozmicích v září na své. A co vy? Přidáte si tuto akci do svého kalendáře? Určitě byste měli.

A nejlepší zpráva na závěr: Akce je pro diváky naprosto zdarma.