kralovskypruvod.cz – průvodce historickými akcemi v Praze a střdeních Čechách

Vítáme vás, milovníci historických akcí, jarmarků, rytířských turnajů i romantických historických příběhů. Jste tady správně. Web Královský Průvod vám přináší novinky a informace o plánovaných událostech, ale nejen to.

Odložte meče i zbroj a pojďte se podívat, co vše na našem online magazínu Královský Průvod najdete.

Seznamy plánovaných akcí pro milovníky historie

Libujete si v akcích, které mají opravdový nádech dávné i nedávné historie? Pak budete jako doma na stránce Královský Průvod. Najdete zde neustále aktualizované informace o jarmarcích, historických průvodech, ale i rytířských turnajích. Chcete vědět, kde se koná nejbližší historická zábava pro celou vaši rodinu? Podívejte se do sekce a zde se dozvíte vše podstatné.

Tipy na zábavu

Chléb a Hry. Tyto dvě slova doprovází lidstvo od nepaměti. Lidé potřebují jíst a pokud jsou najedení, potřebují se bavit. V dnešní době dostatku již hledáme pouze zábavu. A tak jsme pro vás připravili několik článků o různých akcích, které se dějí na různých památkách, historických budovách a významných místech.

Do mnohých budov se totiž běžně nedostanete. Jsou pro veřejnost nepřístupné. Buď z důvodu, že nejsou ve vhodném stavu, nebo jsou v soukromých rukou a majitel do objektu veřejnost nepouští. Nicméně existují i dny a týdny v roce, kdy se i na těchto pro veřejnost uzavřených místech dějí zajímavé akce a události, na které se mže dostat i běžný smrtelník.

Tyto akce bývají v rámci různých státních svátků, evropských významných dnů, nebo při slavnostech a oslavách v daném městě, či regionu. Například se může jednat o Dny evropského dědictví, Noc kostelů, Hradozámecké noci, apod.

Sledujte naši sekci s tipy na zábavu a dozvíte se včas konání podobných akcí a spolupracující památky, které můžete díky tomuto navštívit.

Královský Průvod – 100% online magazín

Nemáme žádný tištěnou formu. Držíme se pravidla: Šetři naše lesy. Proto poskytujeme našim čtenářům nejrychlejší možný způsob komunikace = přes internet. Aktuality a pozvánky na události sdílíme na našich sociálních sítích a pokud nás budete sledovat, dozvíte se vždy a včas všechny důležité informace.

Jakým způsobem jsme financování? Neprodáváme žádné tištěné materiály, nepřeprodáváme vstupenky na akce a od organizátorů ani od návštěvníků žádné poplatky nevybíráme. Náš projekt funguje čistě díky reklamě, kterou vidíte na tomto magazínu. Naši redaktoři tento web spravují jako koníček bez očekávání nějakého většího honoráře. Děkujeme jim i vám za přízeň a podporu.