Kam za zábavou ve Středočeském kraji?

Nudíte se a rádi byste někam vyrazili? Náš portál KralovskyPruvod.cz je sice zaměřen především na informování o historických akcích, událostech a novinkách. Nicméně celou civilizaci provází od pradávna dvě slova: Chléb a Hry. Proto jsme se nyní rozhodli podívat i na zábavu.

1. Zábava na víkendový večer

Kam za zabavou ve Stredoceskem kraji 1 - Kam za zábavou ve Středočeském kraji?

Střed Čech není jen Praha. I okolí žije bohatým večerním a nočním životem. Navíc pokud není nějaká speciální akce, jsou většinou o víkendech večer již kulturní místa a historické památky dávno zavřené. Proto mnoho lidí míří do restaurací, klubů, ale i kasin na různé pokerové turnaje a živé hry. Pokud se vám zrovna teď nechce do žádného klubu, můžete si zahrát i v pohodlí domova přes internet. Můžete využít třeba webovou stránku Playamo Czech , kde najdete několik různých online her a najdete zábavu na dlouhé sobotní večery.

2. Výstava „Svaté relikvie a jejich kult“Kam za zabavou ve Stredoceskem kraji 2 - Kam za zábavou ve Středočeském kraji?

Dlouhodobě otevřená výstava „Svaté relikvie a jejich kult“ se nachází v Příbrami. Jedná se o unikátní výstavu historicky významných a zachovaných předmětů, který souvisí s naši českou kulturou. Vernisáž výstavy se koná 16.8. a před oficiální vernisáží si můžete vyslechnout přednášku autora od 11:00 u Korunovačního oltáře. Za přijatelné vstupné 50 Kč za osobu si prohlédnete opravdu krásné exempláře. Výstava je otevřená až do konce roku.

3. Nespočet menších akcí

Kam za zabavou ve Stredoceskem kraji 3 - Kam za zábavou ve Středočeském kraji?

Téměř každý týden se koná nějaká zajímavá akce pro milovníky dávné i moderní historie. Níže uvádíme několik příkladů:

*24.4.Libušínský festival historie – Bitva Libušín

*8.5.Veteráni Roztoky

*6.6.Víkend otevřených zahrad na zámku Kačina

*19.6.Slavnost královny Johanky

*31.7.Bitva Mrač – historický festival

*28.8.Hradozámecká noc na zámku Loučeň

Rozhodně je spousta akcí a zábavy spojená s historií. Jakou akci zvolíte vy?