3 pražské akce pro milovníky historie

I v Praze je v plánu na letošní rok několik zajímavých akcí spojených s historií. Co vše se zde bude dít? To se dozvíte v tomto článku.

1. Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře

květen bude velký den pro Břevnovský klášter. Odehraje se zde již sedmý ročník slavností s velmi bohatým programem. Na co se zde v tento májový den můžete těšit? Udatní rytíři se zde utkají v turnajích, šarvátkách a soubojích.

Dále se můžete s dětmi těšit na představení loutkového divadla a mnoho soutěží pro holky i kluky. Pro rodiče je zde nachystána například ukázka starověkého vaření piva, dobové tržiště a dále i smolení sudů.

V rámci těchto slavností si můžete také zdarma prohlédnout Břevnovský klášter včetně jeho místního pivovaru. Vstupné je 180 Kč za osobu. Celá rodina může akci navštívit za 380 Kč. Rozhodně si datum 22.5. zapište do kalendáře.

2. Den s Františkem Jiřím + Slavnosti na zámku Kynžvart

Nyní se podíváme na dvě akce konající se na zámku Kynžvart, které jsou spíše pro opravdové milovníky historie a příliš ne pro rodinné výlety.

3 prazske akce pro milovniky historie 1 - 3 pražské akce pro milovníky historie

První z nich je Den s Františkem Jiřím, který se uskuteční dne 8.5. a bude zde především na programu přednáška o životě Františka Jiřího prvního knížete z rodu Metternichů. František Jiří byl významný evropský politik a diplomat. Součástí tohoto dne bude i malá faleristická výstava.

Druhou akcí na tomto zámku jsou Zámecké slavnosti, kde si užije pohodu jarmarků a kejklí celá rodina. Slavnosti se konají dne 12.6. a v tento speciální den bude v kapli svatého Antonína z Padovy odsloužena mše.

3. Hradozámecká noc

Akce po celé Praze a okolí se odehraje dne 31.7-1.8. a představuje hrady, zámky a historické památky v netradiční podobě. Sledujte náš web a za včas se dozvíte více informací.