3 důvody, proč byste si neměli nechat ujít bitvu o Mrač

Středočeský kraj má bohatou historii. Díky tomu, že se nachází v okolí královského města Prahy, se zde událo mnoho historických bitev. Jednou z nich je bitva o Mrač, kterou si každoročně připomínáme rekonstrukcí této bitvy a bohatým programem po celý den.

Pojďme se podívat, pro byste si na 31.7. neměli nic plánovat a tento den nasát dobovou atmosféru kousek od Prahy. Mrač se nachází kousek od Benešova, takže jste zde již za hodinku jízdy.

1. Dvě zuřivé bitvy v jeden den

3 duvody proc byste si nemeli nechat ujit bitvu o Mrac 1 - 3 důvody, proč byste si neměli nechat ujít bitvu o Mrač

Hned dvě bitvy z různých historických období se uskuteční přímo v jeden den a na jednom místě. První představení bude rekonstrukce bitvy z války třicetileté a bude začínat kolem 15:00. Druhá bitva bude zobrazovat bitvu z husitských válek a začínat bude o dvě hodiny později, to znamená v 17:00.

Celá akce začíná průvodem přes obec Mrač ve 12.00. Kolem 13:00 se bude otevírat areál bitvy, kde v tuto dobu bude pravděpodobně celý průvod přicházet.

2. Dobová atmosféra na každém koutě3 duvody proc byste si nemeli nechat ujit bitvu o Mrac 2 - 3 důvody, proč byste si neměli nechat ujít bitvu o Mrač

Po celý den nás bude provázet dobová středověká kapela Dei Gratia. Trochu přitvrdí muziku ve večerních hodinách metalová kapelu Metanoon pocházející z Vysočiny.

3. Bohatý program po celý den

3 duvody proc byste si nemeli nechat ujit bitvu o Mrac 3 - 3 důvody, proč byste si neměli nechat ujít bitvu o Mrač

Zhruba ve 13:25 se můžete těšit na ukázku sokolnictví, které má v Česku velmi dlouhou tradici. Neméně zajímavý může být i pěší turnaj lehkooděnců a těžkooděnců, který je v plánu ve 14:00. V půl desáté se můžete těšit na akrobatickou fire show skupiny Novus Origo.

Vstupné je velmi příznivé: 100 Kč za osobu.